Üniversitemizde ‘Milli Birlik’ coşkusu

Üniversitemiz tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla ‘Milli Birlik’ etkinlikleri gerçekleştirildi. 

Üniversitemiz kampüsünde gerçekleşen etkinliğe Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, İl  Jandarma Komutanı Albay Cihan Ulukaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Karabük İl Müftüsü  Halil Bektaş, SGK İl Müdürü İsmail Yıldırım, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin, Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, protokol üyeleri, rektör yardımcıları, akademik-idari personel, öğrenciler ve Karabük Gaziler Derneği üyesi gazilerimiz ile çok sayıda vatandaş katıldı.  

Etkinlik sela sesleri eşliğinde Üniversite girişinde toplanan kalabalığın kortej yürüyüşü ile başladı. Kampüs camisine kadar devam eden yürüyüş sonunda grup hep birlikte akşam namazı kıldı. Namaz sonrasında protokol üyeleri ve katılımcılar Sosyal Yaşam Merkezi’nde kurulan etkinlik alanındaki yerlerini aldı.  Sosyal Yaşam Merkezi alanındaki programda şehitler anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Etkinlik KBÜ Camii İmam Hatibi Mehmet Akçınar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Rektör Polat “Milletimiz bu onurlu direnişi ilelebet sürdürecek”

Programın açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat şunları kaydett: “Üniversitemiz tarafından düzenlenen ‘Milli Birlik’ gecemize hoş geldiniz. Direnişten dirilişe 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1’inci yıl dönümünde hepinizi saygı ile selamlıyorum. 15 Temmuz gecesi Kahramankazan’da şanlı direnişte gazi olan ve şu anda aramızda bulunan Karabük Üniversitesi öğrencisi Gazi Gökberk Özeş’e göstermiş olduğu büyük kahramanlıktan dolayı aziz milletim adına sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca aziz milletimizin her ferdine, bilhassa Üniversitemiz öğrencileri, hocaları, idari personeline ve Karabük halkına o gece göstermiş oldukları kahramanlıktan dolayı teşekkür ediyorum.”

15 Temmuz gecesi kendisinin de neler yaşadığına dair anılarını paylaşan Rektör Polat; “Biz de tüm Karabüklüler gibi eski Valimiz Mehmet Aktaş ile birlikte meydanlardaydık. Sabaha kadar neler yapabiliriz diye düşündük. Karabük halkının ne kadar vatansever olduğunu bizzat kendim gördüm. Tabi 15 Temmuz gecesini asıl yaşayan Gökberk Özeş kardeşimiz oldu. Kendisine tekrardan geçmiş olsun diyorum. Milletimiz bu onurlu direnişini ilelebet sürdürecektir” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’ın konuşmasının ardından 15 Temmuz gazisi ve üniversitemiz öğrencisi Gökberk Özeş sahneye gelerek Ankara’da o gece neler yaşadıklarını anlattı.   

Vali Çeber “Gökberk gibi gençlerimiz olduğu müddetçe bu vatana, bu devlete ve bu millete hiçbir şey olmaz”

15 Temmuz gazisi Gökberk Özeş’e, Karabük Valisi Kemal Çeber tarafından hediye takdim edildi. Hediye takdiminde konuşan Vali Çeber; “Gökberk o gece bize hainlerin ne kadar hainleşebildiğini, kahramanların da ne kadar kahramanlaşabildiğini gayet güzel anlattı. Gökberk gibi gençlerimiz olduğu müddetçe bu vatana, bu devlete ve bu millete hiçbir şey olmaz” diyerek Gökberk Özeş’i alnından öptü.

Okt. Can Doğan ve ekibinin kahramanlık türkülerinin seslendirdiği etkinlik, K.O.Z isimli sinema filmi ile sona erdi. 

Benzer Haberler