Minikler, kitap fuarında

Üniversitemizin 10. Yıl etkinlikleri kapsamında açılan kitap fuarına üniversitemiz bünyesinde yer alan Demir Çocuk Anaokulu 5 yaş üstü öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde ziyarette bulundu.

23 öğrencisi ile kitap fuarına ziyarette bulunan Demir Çocuk Anaokulu öğretmeni Nebiye İlteroğlu fuarda yer alan bütün çocuk kitaplarını öğrencilerine tanıttı. Öğrencilerinin kitap okumayı çok sevdiğini belirten İlteroğlu, gerçekleştirdikleri ziyaretin öğrencileri çok mutlu ettiğini aktardı.

Kitaplar ve üniversitemizde gerçekleşen kitap fuarı üzerine yaptığımız söyleşide İlteroğlu şunları söyledi: “Elimizden geldiğince kitap sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Tabi böyle bir fuara gelmeleri onlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Kitap sevgisinden yeterince bahsediyoruz, hayatlarına empoze etmeye çalışıyoruz. Bu kadar kitabı belki daha önce hiç bir arada görmediler. Okulda zaten sürekli kitap sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Bu konuda ailenin büyük bir rolü var ve kitapla ilgili ödevlerimiz oluyor. Sanal ortamdan ne kadar uzak tutabilirsek onları ne kadar kitap kokusunu onlara hissettirebilirsek o kadar geliştirebiliriz.”

Benzer Haberler