MSYD Mesleki Eğitimleri Tamamlandı

Karabük Üniversitesi ile Mülteciler ve Sığınmacılarla Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında mesleki eğitimlerin tamamlanmasıyla ”Başarı Sertifikası” takdim töreninin ikincisi KBÜ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda gerçekleşti.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) bünyesinde, Mülteciler ve Sığınmacılarla Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği (MSYD) ile imzalanan anlaşma çerçevesinde, Karabük’te ”Yabancı ve Uluslararası Koruma Kanunu” kapsamında ikamet eden göçmen, sığınmacı ve şartlı mültecilerin mesleki gelişimlerini sağlayabilmek amacıyla 4 ay süren ”Kaynakçı, Elektrikçi ve Mobilyacı” eğitimlerin ardından düzenlenen ”Başarı Sertifikası” takdim töreninin ikincisi yapıldı.

KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar açılış konuşmasında ”Bu aldığınız eğitimin inşallah hayatınız boyunca size yararı olur. Hepinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Elektrik eğitiminden 30 ve kaynak geliştirme eğitiminden 10 katılımcının belge aldığı etkinliğe Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KABÜSEM) Müdürü Doç. Dr. Gökhan Sur, MSYD Proje Müdürü Buruç Parlak, TOBB Müdürü Hasan Gökkaya, Öğr. Gör. Soner Çetin, öğrenciler ve davetliler katıldı.

KABÜSEM Müdürü Doç. Dr. Gökhan Sur ”Amacımız, ülkemizde yaşayan mültecilerin mesleki bilgilerinin geliştirmeleri ve özgüven kazanıp kendilerini rahatça ifade edebilmeleridir. Bu kapsamda verdiğimiz bu eğitim onlara güzel fırsatlar sunacak. Hepsini tebrik ediyorum.” dedi.

MSYD Proje Müdürü Buruç Parlak ”Ülkemizde ikamet eden mültecilere mesleki beceriler kazandırmayı ve onları ileriki hayatlarında daha güçlü bireyler haline getirmeyi amaçlayan bu projeyi hayata geçirmemize olanak sağlayan Karabük Üniversitesine teşekkür ederiz.” dedi.

Katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Etkinlikte emeği geçen akademisyenlere teşekkür belgesi takdim edildi.

Hatıra fotoğraf çekimi ardından tören sona erdi. 

Benzer Haberler