Mühendis adaylarının projeleri sergilendi

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin bitirme projeleri sergilendi.

Külliye Karabük

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mühendislik Fakültesi fuaeye alanında Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin öğrenim hayatları boyunca edindikleri bilgilerin projelere dönüştüğü sergi açıldı.

Sergide teknolojik, bilimsel ve sosyal alanda toplam 225 adet proje yer aldı. Öğrencilerin; yüz felci teşhisini analiz eden mobil tabanlı uygulaması, sosyal ağ tasarımları, arazi gözetleme ve istihbarat sistemi, artırılmış gerçeklikle anatomi, suçlu eşkal takibi ve tespiti, yapay sesli kitap okuyucu, mobil oyun programları ve tasarımı, çocuklar için içerikleri filtrelenmiş eğitici video uygulamalarıyla cep telefonları için günlük yaşamda kullanılabilecek çeşitli uygulamalar sergilendi.

Serginin açılışını Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özalp ve bölüm akademisyenleri yaptı.  

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlker Türker sergiyle ilgili olarak şunları söyledi: “İnovasyon anlamında ilimize bölgemize ve ülkemize bir şeyler katma gayretindeyiz. Günümüzde kendi işletim sistemini, kendi savunma sanayisini ve yazılımını tasarlamak artık çok daha önemli hale geldi. Ülkemizin de yaptığı atılımla beraber iş gücü üreten bir pozisyondayız ve öğrencilerimize bu bilinci aşılayarak her sene daha iyi proje çıkartıyoruz.”


Benzer Haberler