“Nipce’den Günümüze” uluslararası festivalden ödülle döndü

Bundan önceki yıllarda da ulusal ve uluslararası film festivallerinde önemli ödüller alan Üniversitemiz Safranbolu Meslek Yüksekokulu, Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü başarılarına bir yenisini daha ekledi.

KBÜ Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğrencisi Barış Gül ve ekip arkadaşları tarafından, Öğr. Gör. Musa Ak’ın danışmanlığında hazırlanan “Nipce’den Günümüze” adlı belgesel film, 46 ülkeden 703 filmin yarıştığı 9. Uluslararası Rofife Kısa Film Festivali’nde belgesel film kategorisinde en iyi ilk 5 film arasına girerek “Mansiyon” ödülü kazandı.

9. Uluslararası Rofife Kısa Film Festivali’nin ödül töreninde “Nipceden Günümüze” adlı belgesel filminin yönetmeni Barış Gül’e ödülünü ünlü oyuncu Deniz Türkali takdim etti. Üniversitemiz Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi Serdar Sabuncu da jüri üyeleri arasında yer aldı.

9. Uluslararası Rofife Kısa Film Festivali’nden ödülle dönen öğrencilerimiz Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ı makamında ziyaret ederek başarılarını paylaştı. Radyo ve Televizyon Programcılığı, Program Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Mustafa İnce, Öğretim Görevlileri Bedirhan Karakurluk, Musa Ak, Serdar Sabuncu ve Zehra Mihrimah Küçük de ziyarette ödül alan öğrencilere eşlik etti.

Benzer Haberler