Öğrenciler, Erasmus+ ve Farabi Değişim Programı hakkında bilgilendirildi

Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği ve Farabi Değişim Programı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere Erasmus+  Öğrenim Hareketliliği ve Farabi Değişim Programı ile ilgili güncel gelişmeler aktarıldı.

15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü Erasmus Sorumlusu Öğr. Gör. Adnan Ucur, Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği programından yararlanacaklar için yapılması gereken koşulları anlatarak sürecin nasıl işlediğine dair bilgiler verdi. Ucur, konuşmasında Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği programı kapsamında bir dönemlik süre itibariyle yurt dışında eğitim öğretim görmek isteyen bir öğrencinin, not ortalaması ve dil puanının önemli olduğuna vurgu yaptı.

Farabi Değişim Programı hakkında bilgilendirme yapan Farabi Ofis Sorumlusu Gökhan Özdemir ise program dahilinde hareketliliğe katılmak isteyen öğrencilerin sınava girmek gibi bir yükümlülükleri olmadığını belirterek, öğrencilerin not ortalamaları ile kabul edildiklerini anlattı.

Benzer Haberler