Öğrenciler KARDEMİR’i tuvale taşıdı

Karabük Üniversitesinde 3 Nisan Karabük’ün kuruluş günü etkinlikleri kapsamında, “KARDEMİR’den Kesitler” konulu resim sergisi açıldı. Teknoloji Fakültesi fuaye salonunda yer alan serginin açılışını Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve konuğu Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Karabük Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, KARDEMİR Genel Müdürü Ercüment Ünal ve diğer protokol üyeleri ile davetliler birlikte gerçekleştirdi.  

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin çalışmalarından oluşan sergide 50 adet çalışma yer aldı. 3-4 aylık çalışma sonunda ortaya çıkarılan resimlerde yağlı boya, baskı, akrilik ve toz pastel gibi teknikler kullanıldı.

Karabük Üniversitesi 3 Nisan TV’ye sergiyle ilgili izlenimlerini paylaşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat, “Karabük’ün kuruluş yılına özel olarak Resim Bölümü öğrencilerimiz KARDEMİR’in içerisindeki işleyişi resme döktüler. Hepsi öğrencilerimizin kendi çalışmaları. Şahsen ben çok etkilendim. Güzel bir çalışma olmuş.” dedi.

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi aynı zamanda Rektör Danışmanı Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca “KARDEMİR’den Kesitler” konulu sergide daha önceki yıllardan farklı olarak KARDEMİR çalışanlarına da yer verildiğini söyledi. Doç. Dr. Anıl Ertok Atamaca çalışmalarla ilgili olarak “Öğrencilerimiz önce KARDEMİR’e gidip fotoğraflar çekti, daha sonra onların üzerinde belirli tekniklerle oynamalar yapıp bu sanatsal çalışmaları ortaya çıkardılar.” diye konuştu.

 

Benzer Haberler