Öğrencimiz, hayali olan Bakanlık projesini hayata geçirdi

Üniversitemiz öğrencisi, aynı zamanda Külliye Karabük gazetemizin karikatüristi Erman Gülgeç, hayali olan Gençlik ve Spor Bakanlığı projesini hayata geçirdi. ‘Değerlerimize Uygun Edepli Mizah’ isimli proje kapsamında Gülgeç’in bir karikatürün nasıl çizildiğini anlatan 14 videosu Gençlik Merkezleri aracılığıyla tüm Türkiye’ye dağıtılarak karikatüre ilgi duyan, öğrenmek isteyen herkese ulaşacak. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Karabük Gençlik Merkezi adına Üniversitemiz öğrencisi Karikatürist Erman Gülgeç’in yürütmüş olduğu ‘Değerlerimize Uygun Edepli Mizah’ projesinin açılış programı her şehirden seçilmiş olan liderlerin katılımıyla Ankara ÇASGEM’de yapıldı. Açılışa Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Ulusan, Daire Başkanı Ahmet Cemil Bedir, Proje Koordinatörü Gençlik Uzmanı Yusuf Ertan ve Karikatürist/Karikatür Eğitmeni Erman Gülgeç katıldı.

Amaç, değerlerimize uygun mizahçılar yetiştirmek

Söz konusu proje; Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezlerinde, gençlerimize değerlerimize uygun olarak mizah kültürünü kazandırma ve bu kültürü kazandırırken bu alanda önemli başlıklardan olan karikatür sanatına ilişkin farkındalık oluşturma, yetenekli olan gençlerimizin toplum değerlerine ters düşmeyen yarının mizahçıları olmasına imkan sağlama amacı taşıyor.

Kendi çizgi filmini, kendi animasyonunu yapan gençler ülkemize kazandırılacak

Proje kapsamında Gülgeç bir karikatürün nasıl çizileceğini on dört videoda anlattı. Bu videolar tüm Türkiye’de ki Gençlik Merkezlerine dağıtılacak ve Türkiye’de ki tüm gençlik merkezlerinde Erman Gülgeç’ten eğitim almış olan liderler, karikatür ve mizah atölyesindeki gönüllü gençlerin veya çocukların ilerleme sürecini takip edecek. 81 ilden başarılı olanların çizimleri Bakanlık adına sergilenecek. Bir yıl sonra ‘Değerlerimize Uygun Edepli Mizah’ projesi yine Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başka bir projesi olan “Kod 2023” ile birleştirilip kendi çizgi filmini, kendi animasyonunu yapabilen gençler ülkemize kazandırılacak.

“Büyük, güçlü ve üreten Türkiye için; başaracağız!”

Projenin ilk adımını atan ve eğitici eğitimini veren Gülgeç “Bugüne kadar yolumu açan beni destekleyen dualarını esirgemeyen herkese binlerce kez teşekkürler. Bir hayalim daha gerçek oluyor. Artık harika bir ekibimiz var. Büyük, güçlü ve üreten Türkiye için; başaracağız! ” dedi.

Benzer Haberler