Ortaokul öğrencilerinin ilham kaynağı doğa oldu

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında Karabük Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilen “İlham Kaynağım Doğa” adlı projeye katılan 24 öğrenci bilimin ve sanatın doğadaki izlerini keşfettiler.

Karabük Üniversitesi tarafından TÜBİTAK desteğiyle Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çolak’ın yürütücülüğünde gerçekleştirilen “İlham Kaynağım Doğa” adlı proje kapsamında Karabük il merkezi ve ilçelerinden bilime meraklı ve not ortalamalarına göre başarılı olan 5. ve 6. sınıfa giden 12 öğrenci ile 12 yabancı uyruklu öğrenci katıldı.

Proje boyunca yapılan etkinliklerle öğrenciler fiziğin, kimyanın, matematiğin, doğadaki yerini fark ettiler. 25 – 30 Haziran tarihleri arasında 6 gün süren program eğitimlerinde öğrencilere doğa, akıl ve zeka oyunları, mühendislik, algoritma, fen ve teknoloji, biyoloji ve robotik alanlarının yanı sıra sanat ve spor alanlarında 16 öğretim elemanı tarafından uygulamalı eğitimler verildi. Ayrıca proje kapsamında Karabük Valiliği, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bartın Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile iş birliği yapıldı.

Benzer Haberler