Özel Olimpiyatlar 2017 Bölge Oyunları Üniversitemizde yapıldı

Üniversitemiz ile Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin iş birliğinde 2017 Bölge Oyunları bu yıl ilk kez Karabük’te gerçekleştirildi.

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyler için düzenlediği etkinliklerine Karabük Üniversitesi Özel Olimpiyatlar 2017 Bölge Oyunları ile devam etti.

Üniversitemiz Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu’nda düzenlenen oyunlarda 4 ilden gelen özel ve partner sporcular atletizm ve karma futbol branşlarında performans sergiledi. 92 özel ve partner sporcunun katıldığı etkinliklerde antrenörler, öğretmenler, doktorlar ve gönüllü öğrencilerle birlikte toplam katılımcı sayısı 300 kişiye ulaştı.

Karabük Üniversitesi Özel Olimpiyatlar 2017 Bölge Oyunları’nda sporcular birlikte yarışmanın keyfini doyasıya yaşadı.

Etkinlik sırasında sporcular ve bazı çocuklar Ankara havası oynayarak eğlendi. Etkinlikler kapsamında sporcular atletizm ve futbol branşlarında mücadele etti. Oyunların sonunda tüm sporcular madalya sevinci yaşadı.

Bölge Oyunları 2017 etkinliğinin açılışında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin çalışmalarını ilgi ve takdirle takip ettiklerini belirterek “Özel çocuklarımızı, eğitmenlerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye gönüllülerini üniversitemizde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduk” diye konuştu.

Özel Olimpiyatlar Ülke Direktörü Didem Ünsür ise yaptığı konuşmada “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla düzenlediğimiz etkinlikler Karadeniz Bölge Oyunları ile devam ediyor. Çocuklarımızın yaşıtlarıyla kaynaştıkları, birlikte yarışıp yine beraberce kazanmanın mutluluğunu yaşadıkları bir ortam yaratmaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

Benzer Haberler