Pelin Çift’e öğrencilerden yoğun ilgi

Ünlü sunucu Pelin Çift, Karabük Üniversitesinde düzenlenen söyleşi ve imza programına katıldı. Öğrencilerin birbirinden ilginç sorularına samimi cevaplar veren Pelin Çift, hayatına ve programlarına dair birçok soruyu cevaplandırdı. Söyleşiye yoğun ilgi gösteren öğrenciler, salonu hınca hınç doldurdu.  

Karabük Üniversitesi KÜLBİSS etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat da katıldı. Öğrencilerden gelen soruları samimi ve içtenlikle cevaplayan Pelin Çift’in söyledikleri, zaman zaman gülüşmelere, zaman zamansa duygusal anlara sahne oldu.

Bir öğrencinin Ayasofya’nın ve Kudüs’ün özgür olamamasının kendisi için ne ifade ettiği sorusunu cevaplandıran Pelin Çift, “Ayasofya’nın sembol olduğunu biliyorum. Fethin sembolü. Yani bir hakimiyet sembolü. Meselenin basit olmadığının bilincindeyim.” dedi. Kudüs hakkında da aynı şeyleri düşündüğünü ifade eden Pelin Çift, “İki konuda da benim duruşum Türkiye’nin duruşu ile paralel. Biz de halkın bilinçlenmesi ve bu duygunun taze kalması için bu konulara programlarımızda yer veriyoruz.” diye konuştu. Konuyla ilgili son olarak Kudüs’e gittiğinde kendisinin de zorluklarla karşılaştığından bahseden Pelin Çift, bu durumun insanın kanına dokunduğunu ve bunun değişmesini umduğunu söyledi.

Uluslararası İlişkiler Bölümü okuyan bir öğrencinin, medyada çalışmak için ne gibi bir yol izlenir ve hangi aşamalardan geçilir sorusuna, “Algılarının açık olması gerekiyor. Bu sadece kitap okumak değil bütün dünyayı okuyacaksın, hatta sevmediğin yazarları da okuyacaksın.” cevabını veren Pelin Çift, öğrenciye bu okuduklarını akıl süzgecinden geçirmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu. Medya sektörü ile ilgili olarak, kendi anılarını paylaşan Pelin Çift, “Bu işin mesaisi yoktur. Gece yarısı işten çıkarsın, sabah tekrar çağırırlar. Aslında medya tarihi acı ve gözyaşı doludur.” dedi.

 

Pelin Çift: Karabük Üniversitesinde program yapabilirim

Söyleşinin sonunda Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Ağarı, ünlü sunucu Pelin Çift’e programlarından bir tanesini Karabük Üniversitesinde yapma teklifinde bulundu. Öğrenciler tarafından da yoğun alkış alan bu teklife kayıtsız kalamayan Pelin Çift, programlarını çok nadir dışarıya taşıdıklarını ama Karabük Üniversitesinde bir program yapabileceklerini söyledi.

Programın sonunda Pelin Çift’e çiçek ve plaket taktim eden Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, kendilerini ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek Pelin Çift’e teşekkür etti.

Ünlü sunucu Pelin Çift, program sonunda kitaplarını imzalayarak öğrencilerle fotoğraf çekildi.

Haber-Fotoğraf : Esra Çimen

 

 

 

 

 

Benzer Haberler