Rektör Polat, Bloomberg HT’de ‘Eğitim Merkezi’ Programına Katıldı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Bloomberg HT televizyonunda yayınlanan “Eğitim Merkezi” programına konuk oldu.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Turgut Özay’ın sunduğu Bloomberg HT ‘ de yayınlanan “Eğitim Merkezi” programına katıldı. Prof. Dr. Refik Polat, ÖSYM tarafından açıklanan YKS sonuçlarının ardından tercih sürecine giren aday öğrencilere KBÜ’ nün başarılarını ve akademik çalışmalarını anlatarak tavsiyelerde bulundu.

Rektör Polat ” 29 Haziran 2007 yılında kurulan Karabük Üniversitesi geleceğin mesleklerine uygun kaliteli eğitim misyonu ve uluslararasılaşma da lider üniversite olma vizyonuyla çalışmalara hız kesmeden devam etmektedir. Yeni tercih döneminde öğrencileri Karabük Üniversitesine davet etmeye geldim. Bu yıl sloganımız “Çok kültürlü ortamda okumak istermisiniz? ” 97 Farklı ülkeden 12 binden fazla uluslararası öğrenci var. Bir üniversitenin kalitesi mezunların iş bulma oranına göre belirlenir. Türkiye’de mezunları en hızlı iş bulabilen üniversiteyiz. “dedi.

Karabük’ün huzurlu bir şehir olduğunu vurgulayan Rektör Polat, “ Hiçbirimiz hepimiz kadar iyi olamayız. Tüm aday öğrencilerimizi Karabük Üniversitesinde görmekten mutluluk duyarız.” dedi.

Benzer Haberler