Rektör Polat, Çad’ın Ankara Büyükelçisini ziyaret etti

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Çad’ın yeni Ankara Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, göreve yeni başlayan Çad’ın Ankara Büyükelçisi Adoum Dangai Nokour Guet’e ziyaret gerçekleştirdi. Büyükelçi Guet’e yeni görevinde başarılar dileyen Rektör Prof. Dr. Refik Polat, “Bundan sonra sizinle sık görüşeceğiz. Çünkü ülkemizde Çadlı nüfusun en fazla olduğu il Karabük.” dedi. Ziyarette, Karabük Üniversitesinde eğitim gören Çadlı öğrenciler hakkında bilgiler de veren Rektör Polat, Ocak ayı içerisinde Çad’dan Karabük Üniversitesine 500 öğrencinin daha geleceğini ifade etti.

Çad’ı kardeş ülke olarak gördüklerini ve defalarca Çad’a gittiğini söyleyen Rektör Polat, “Çadlı öğrencilerin eğitim görmesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik. İlerleyen süreçte Çad’da inşallah Karabük Üniversitesine bağlı bir bölüm açarız. İnşallah bunu sizin büyükelçiliğiniz döneminde başarırız.” diye konuştu.

Büyükelçi Guet: Çad’da en iyi bilinen üniversite, Karabük Üniversitesi

Göreve başladıktan sonra kendisine ilk ziyareti Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’in yaptığını ifade eden Büyükelçi Guet, bundan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Rektör Polat’a Çadlı öğrencilere sunduğu imkanlardan dolayı teşekkür eden Büyükelçi Guet, “Rektör Bey’in yaptıklarını Çad’dayken duymuştum. Kendisine bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Çad’da en iyi bilinen üniversite, Karabük Üniversitesi.” diye konuştu.

Çad ile Türkiye’nin ilerde daha güçlü ilişkilere sahip olacağını belirten Büyükelçi Guet şunları kaydetti:

“Çadlı öğrencilerin üniversitenizde eğitim alıp, Çad’a dönüp ülkelerine yardımcı olmalarına imkan tanıdığınız için size çok teşekkür ediyorum. Çad’ın 13. yy’dan itibaren Osmanlı Devleti ile etkileşimi oldu. Hala birçok yerde Osmanlı’dan kalma eserler mevcut. Çad ile Türkiye inşallah ilerde daha güçlü ilişki içinde olacak.”

Benzer Haberler