Rektör Polat, “Ekonomi Dünyası“ programının konuğu oldu.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, TV8int ekranlarında yayınlanan “Ekonomi Dünyası” programının konuğu oldu. 

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat,  TV8int ’de yayınlanan “Ekonomi Dünyası” programına katıldı. Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Üniversitesi hakkında genel bilgilerin beraberinde uluslararası öğrenciler, uzaktan eğitim süreci gibi konulara değindi. 2007 yılında kurulan Karabük Üniversitesi öğrencilerinin Silikon Vadisi, İTÜ Çekirdek, ODTÜ Teknokent ve İstanbul´daki büyük şirketlerde üst düzey mevkilerde çalıştığını belirterek,  Karabük Üniversitesi´nin mezunlarının en hızlı iş bulabilen Üniversiteler arasında ilk 20´de yer aldığını ifade etti. 

Programda yaptığı konuşmasında Rektör Polat; “Karabük Üniversitesi ve Safranbolu birbirine çok yakın. Safranbolu adeta bir açık hava müzesi konumunda. Kampüs yaşamında da öğrencilerimizin memnuniyetini artırmak için bazı çalışmalar yaptık.  Uçak, tren, tramvay, klasik otomobil, kamyon, otobüs, motosiklet ve traktörlerden oluşan Türkiye’nin ilk ve tek “Açık Hava Araç Müzesi” ni oluşturduk. Yine aynı alan içerisinde metal ve çim heykellerden, eski çocuk oyunlarından oluşan hem gençlerin ve ailelerinin, hem de çocukların ilgi duyacakları bir ortam oluşmasını sağladık.” dedi. 

Prof. Dr. Polat,  öğrencileri en kısa sürede kampüste görmeyi istediklerini belirterek, Karabük’te barınma sorununun yaşanmadığını belirtti. Türkiye´de Tıp Mühendisliği, Raylı Sistemler Mühendisliği gibi bölümlerin ilk olarak Karabük Üniversitesinde açıldığını ve Karabük Üniversitesi Kütüphanesinin mimari yapısıyla Türkiye’de başka bir örneğinin bulunmadığını söyledi. Ayrıca, %100 yabancı dilde eğitim veren bölümleri arttırmak istediklerini ve uzaktan eğitim altyapısının en iyi olduğu üniversiteler arasında olduğunu dile getirdi. 

 

Benzer Haberler