Rektör Polat, İstanbul’da önemli görüşmelerde bulundu

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere İstanbul’da giderek Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Dr. Mehmet Ali Polat, Yemenli Öğrenciler Derneği Başkanı Muhammed Hammza ve Yemen Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdurrakib El Ubad’la bir araya geldi.  

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ilk olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör. Kerim Taniş ile birlikte UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Polat’ı ziyaret etti. Karabük Üniversitesinde ve ülkemizde eğitim alan uluslararası öğrencilerle ilgili bilgi alış verişinin yapıldığı görüşmede, Karabük Üniversitesinde UDEF ile birlikte uluslararası öğrenci etkinliği ve sempozyum yapılması kararlaştırıldı.

“Türkiye’de en fazla Yemenli öğrenci Karabük Üniversitesinde”

UDEF ziyaretinin ardından Yemenli Öğrenciler Derneği’nin düzenlediği programa katılan Rektör Polat, bu yıl üniversite eğitimi için Türkiye’ye gelecek Yemenli öğrencilerden 200’üne Karabük Üniversitesinde kontenjan ayrıldığı bilgisini verdi.

Yemenli Öğrenciler Derneği Başkanı Muhammed Hammza ve Yemen Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdurrakib El Ubad’ın da yer aldığı programda konuşan Rektör Polat,  Karabük Üniversitesinde 400’den fazla Yemenli öğrencinin eğitim aldığını ve Türkiye’de en fazla Yemenli öğrencinin Karabük Üniversitesinde olduğunu kaydetti.

Türkiye Maarif Vakfı ile protokol imzalandı

Son olarak Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün’ü makamında ziyaret eden Rektör Polat, Prof. Akgün’e Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.  Ziyarette ayrıca Karabük Üniversitesi ile Türkiye Maarif Vakfı arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Uluslararası alanda tanınırlığını günden güne artıran Karabük Üniversitesinde 77 ülkeden toplamda 6 bin uluslararası öğrenci eğitim görüyor. Yıl sonunda gelecek öğrencilerle birlikte bu sayının 6 bin 500’e ulaşması bekleniyor.

Benzer Haberler