Rektör Polat NTV ve CNN Türk’e Konuk Oldu

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat 27 Temmuz -5 Ağustos 2022 YKS tercih döneminde üniversite adaylarına NTV’de yayınlanan “Doğru Tercih” ve CNN Türk’de yayınlanan “Tercih Zamanı” programları ile seslendi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, NTV’de yayınlanan Sadık Gültekin’in moderatörlüğünü yaptığı “Doğru Tercih” programına ve CNN Türk’te yayınlanan Serra Taşkıran Özgür’ ün moderatörlüğünü yaptığı “Tercih Zamanı” programına katıldı.

Rektör Polat üniversite adaylarının tercih dönemine yönelik gerçekleştirilen programda Karabük Üniversitesinin uluslararasılaşma süreci, KBÜ’nün başarıları, öğrencilere sunulan imkanlar, üniversite iş birlikleri gibi konulara değindi.


“Doğru tercih, parlak gelecek.”

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, öğrencilerin geleceklerini şekillendirmek için atacağı önemli bir adım olan tercih sürecinde önerilerde bulundu. Rektör Polat “Pandemi süreci bize birçok şey öğretti. Dünya çapında milyonlarca insanın çalışma biçiminde değişikliğe sebep olmasının yanında bazı yeni mesleklerin doğmasını da sağladı. Bununla beraber herkesin istediği bölümü tercih etmesi önemli. Ailesinin zoru ile tıp fakültesine gelip mutsuz olan öğrenciler var. Öğrencilerin ne istediğini iyi tespit etmesi gerekir. Gençlerimizin meslek seçiminde değişken geleceği de dikkate almalarını öneririm.” dedi.

“Bizi bu başarıya iten bir çok unsur var, öngörülerimiz var, çabalarımız var, uğraşlarımız var.”

KBÜ Rektörü ”KBÜ’de 97 farklı ülkeden on iki bini aşkın uluslararası öğrencimiz var. 350 farklı üniversite, kurum ve kuruluşlarla anlaşmalarımız var. Bunun için çalışmalarımız ziyaretlerimiz hız kesmeden devam ediyor. KBÜ son üç yılda dünyanın en iyi üniversitesi yer alıyor. Karabük Üniversitesine eğitim almanız için hepinizi bekliyorum.” dedi.

 

 

Benzer Haberler