Rektör Polat Sudan’da önemli anlaşmalara imza attı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat bir dizi görüşme yapmak ve üniversiteler arası değişim protokolleri imzalamak üzere Sudan’ın başkenti Hartum’a gitti. Görüşmeler sırasında Rektör Polat’a Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Şahin de eşlik etti. 

Ziyarette ilk olarak Alzaiem Alazhari Üniversitesi, Karary Üniversitesi, National University ve Bayantech Bilim ve Teknoloji Üniversitesi rektörleri ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Refik Polat, bu üniversitelerle öğrenci ile öğretim üyesi değişimi yapmak üzere ‘Mevlana Değişim Programı’ protokolü imzaladı. Rektör Polat ayrıca yine aynı üniversitelerle tıp ve sağlık alanında Karabük Üniversitesi ile öğrenci ve öğretim üyesi değişimine imkan tanıyan mutabakat protokolünü imzaladı.

Ziyaretlerin devamında Hartum’da bulunan Afrika Teknokent Genel Müdürü Osama A. Rayis ile lisans ve lisans üstü düzeyde Sudanlı öğrencilerin Karabük Üniversitesine gelebilmesine imkan tanıyan anlaşmayı imzalayan Rektör Prof. Dr. Refik Polat, ayrıca Karabük Üniversitesi akademik personeli ile Afrika Teknokent personelinin karşılıklı iki kurum arasında iş birliği yapmasını sağlayan protokole de imza attı.

Benzer Haberler