Rektör Polat’a Malezya Pahang Üniversitesi Rektörü’nden ziyaret

Malezya’nın önde gelen devlet üniversitelerinden Pahang Üniversitesi (Universiti of Malaysia, Pahang – UMP)’nin Rektörü Prof. Dr. Daing Nasir Ibrahim, Karabük Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Mevlana Değişim Program’ı kapsamında Üniversitemize gelen Pahang Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daing Nasir İbrahim, üç günlük ziyaret çerçevesinde ilk olarak Rektör Prof. Dr. Refik Polat ile rektörlük makamında bir araya geldi. Rektörlük toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Rektör Polat, misafir Rektör Prof. Dr. Daing Nasir İbrahim’e üniversite ile ilgili bilgiler aktardı. İki rektörün başkanlığında yapılan görüşmede, ikili iş birliği konuları da görüşüldü.

İlk günün akşamında Rektör Prof. Dr. Refik Polat tarafından, konuk Rektör Prof. Dr. Daing Nasir İbrahim ve beraberinde gelen ailesi onuruna akşam yemeği verildi. Düzenlenen yemekte yine iki üniversite arasında yapılması planlanan uluslararası organizasyonlar da ele alındı. Gecenin sonunda Rektör Polat tarafından konuk Rektöre plaket ve hediye takdim edildi.

Ziyaretin ikinci gününde Pahang Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daing Nasir İbrahim, İşletme Fakültesi’nde öğretim elemanları ve öğrencilerle bir araya gelerek “Araştırma, İnovasyon ve Küresel Rekabetçilik”, “Etkili Yönetim”, “İşletme ve Organizasyona Genel Bakış” konularında üç farklı ders verdi. Daha sonra kampüs gezisinde, konuk Rektöre üniversitenin yeni açılan Kamil Güleç Kütüphanesi ile Demir Çelik Enstitüsü ve stadyum gösterildi.

Karabük Üniversitesi tarafından konuk Rektör ve ailesine son gün Safranbolu’nun tarihi ve turistik mekanları da gezdirildi.

 

Benzer Haberler