Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın 20 Temmuz mesajı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıl dönümü ve 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Polat mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, emperyal devletlerin tüm engelleme girişimlerine rağmen uluslararası hukukun ilkelerine dayanarak 20 Temmuz 1974’te Kıbrıs Türklerini zulümden kurtarmak üzere başlattığı harekatla Ada’da barış ve huzur ortamını tesis etmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bugün hukukuna, istikrarına ve mevcudiyetine yönelik tüm olumsuzlukların üstesinden gelebilecek güçlü bir iradeye sahiptir. Türkiye de bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da her zaman Kıbrıslı soydaşlarımızın yanında olmaya devam edecektir.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıl dönümünde Kıbrıs Türklerinin varoluş ve özgürlükleri için canlarını feda eden Mehmetçiklerimizi, Mücahitlerimizi, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Karabük Üniversitesi adına Kıbrıs Türk Halkı’nın Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutluyorum.   “

Benzer Haberler