Rektörlük Konutu yıkılarak İletişim Fakültesi binası yapılacak

Ünlü yapımcı Türker İnanoğlu kendi adının verileceği iletişim fakültesi binasının yapım çalışmalarının başlanması için Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ile bir araya geldi. 

İletişim Fakültesi binasının yapım yeri olarak Karabük Üniversitesi Rektörlük Konutunun olduğu alanı teklif eden Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Türker İnanoğlu ve beraberindeki heyete konutu gezdirerek bilgi verdi. Rektör Polat fakülte binasının inşaatının başlanabilmesi için kendi konutundan feragat ettiğini belirtirken, buraya Safranbolu’nun tarihi dokusuna uygun bir binanın rahatlıkla yapılabileceğini ifade etti.

Türker İnanoğlu rektörlük konutu alanının iletişim fakültesi binası için yeterli olacağını, bulunduğu konumun da kendileri için uygun olduğunu belirterek yaz aylarının başında inşaat çalışmalarına hızlıca başlayabileceklerini söyledi.

Daha sonra heyet Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesine geçerek İletişim Fakültesi binasının projesi üzerinde çalışmalarda bulundu. Burada yapılan görüşmelerde her iki taraf İletişim Fakültesi binasının mimari projesi üzerinde mutabık kaldı. Safranbolu’nun tarihi dokusuna uygun şekilde yapılacak binada cep sineması, çok sayıda derslik ve otopark olacak.

 

 

Benzer Haberler