Rektörümüz öğrenci evinde

Her hafta farklı bir öğrenci evinde gerçekleştirilen ‘Öğrenci Evi’ programının bu haftaki konuğu Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat oldu.

Karabük BRTV kanalı tarafından hazırlanıp yayımlanan ‘Öğrenci Evi’ programında her hafta bir öğrenci evi ziyaret ediliyor. Ziyarette o haftanın konuğu öğrenci evinde ağırlanıyor, öğrencilerin sorularını yanıtlıyor. Öncesinde ise öğrenciler için programın sponsorları tarafından hediye çekleri sağlanıyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’ın konuk olduğu öğrenci evi ise Üniversitemizin farklı bölümlerinde öğrenim gören kız öğrencilerin 100. Yıl Mahallesi’ndeki bir ev oldu. Rektör’ün evlerine konuk olacağı haberini alan öğrenciler heyecanlı bir bekleyişe içerisine girdiler. Öyle ki söylenen saatten daha önce camda beklemeye başladıklarını aktardılar.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ve eğlenceli anlara sahne olan programda Rektör Prof. Dr. Polat kendisine yöneltilen soruları içtenlikle yanıtladı. Öğrenciler ayrıca evlerinde ağırladıkları Rektör Polat’a kendi elleriyle hazırladıkları pasta, börek ve kısır ikram etti.

Öğrenciler Rektör’ü ağırlamaktan dolayı çok memnun ve şanslı olduklarını söyledi. Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın hayat tecrübelerini dinlemekten büyük keyif aldıklarını belirten öğrenciler, ilk başta çok resmi bir ortam olacağını zannettiklerini fakat Rektör Polat’ın sıcakkanlılığı ve samimi tavırları nedeniyle çok iyi vakit geçirdiklerini ifade ettiler.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat da programı çok beğendiğini belirterek öğrencilerle bir araya gelmekten çok büyük keyif aldığını söyledi ve öğrencilere teşekkür etti.

Programın bitiminde öğrenciler sosyal medyadan canlı yayın yaparak diğer öğrenci arkadaşlarının sorularını da Rektör’e ilettiler.

 

 

 

Benzer Haberler