Romanyalı öğrenciler KBÜ’de

Erasmus Öğrenim Hareketliliği kapsamında Romanya’dan Karabük’e gelen öğrenciler, 2019 yılı Bahar dönemi süresince eğitim ve öğretim hayatına Karabük Üniversitesinde devam edecek.

Karabük Üniversitesi ile Romanya’nın Andrei Şaguna Üniversitesi arasındaki Erasmus Öğrenim Hareketliliği iş birliği kapsamında Romanya’dan 6 öğrenci Karabük Üniversitesine geldi. Romanyalı öğrenciler 2019 yılı Bahar döneminde Safranbolu Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde öğrenimlerini sürdürecek.

Andrei Şaguna Üniversitesinden gelen misafir öğrenciler, Karabük Üniversitesini tercih etme sebepleri arasında üniversitenin uluslararası öğrencilere sağladığı imkanları ve eğitimdeki kalitesini gösterdi.

Romanyalı öğrencilerden Paleru George, “Karabük Üniversitesine ikinci kez geliyorum. İlk geldiğimde burası çok hoşuma gitmişti. Üç sene önce lisans düzeyinde gelmiştim. Şimdi ise yüksek lisans öğrencisi olarak geldim. Buradaki insanlar çok iyi ve eğitimi kaliteli.” diye konuştu.

Adina Ştefania Bodorin ise “Karabük Üniversitesini, hocalarımız ve arkadaşlarımız tavsiye etti. Karabük Üniversitesini çok beğendim. Üniversitenin eğitim imkanlarının çok iyi olduğunu öğrendim. Bu yüzden Karabük Üniversitesini tercih ettim.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler