Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisi Tarık Buğra Yılı Bilim ve Sanat Atölyeleri açıldı

Karabük Üniversitesi Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde Tarık Buğra Yılı Bilim ve Sanat Atölyeleri tanışma programı yapıldı.

Programda Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde bu yıl açılan Yazarlık ve Yayıncılık Atölyesi, Strateji, Tarih Siyaset Atölyesi, Genç Bilim İnsanı Atölyesi, Çocuk ve Genç Psikoloji Atölyesi, Drama ve Tiyatro Atölyesi, Gelecek Tasarımı Atölyesi, Fotoğrafçılık Atölyesi ve Sinema Atölyesinin tanıtımı yapıldı.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan program koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Doğan, ders dışı özgün eğitim programlarını üniversitenin üçüncü öğretimi gibi gördüklerini belirterek bu programlarda öğrencilerin bilim ve sanat alanındaki gelişimlerine rehberlik yaptıklarını söyledi. Haftalık olarak tasarlanan atölyelerin sonucunda grup olarak bir ürün çıkarmanın esas olduğunu ifade eden Öğr. Gör. Mesut Doğan atölyelerin sonucunda, sempozyum, tiyatro, panel, dergi, sergi, kısa film ve benzeri eserlerin ortaya çıkacağını dile getirdi.

Sesli Düşünme Kulübü’nün öncülüğünde gerçekleşen programların tanıtımda konuşan Kulüp Başkanı Yasin Furkan Telli ve Başkan Yardımcısı Çağla Tütünen, atölye çalışmalarının tüm üniversite öğrencilerine açık olduğunu belirterek atölyelerle birlikte ‘Mesnevi okumaları’, ‘kitap okumaları’ ve ‘dergi buluşmaları’nın organize edileceğini ve ‘Cumartesi konuşmaları’nda üniversiteden ve Türkiye’den seçkin akademisyen ve uzmanlarla özel söyleşiler gerçekleştirileceğini söylediler.

Açılış programından sonra gerçekleşen oturumlarda, Strateji, Tarih Siyaset Atölyesinde Dr. Öğr. Üyesi Sami Ağaoğlu “Güncel Tarih Meseleleri” konusunda öğrencilerle bir sohbet gerçekleştirdi.  Genç Bilim İnsanları Atölyesinde Dr. Öğr. Üyesi Selim Gök ise  “Genç Bilim İnsanları” atölyesinde bir konuşma yaptı. Yazarlık-Yayıncılık Atölyesinde Öğr. Mesut Doğan, ‘Okur Yazar Olmak’ ile ilgili bilgiler aktardı.

Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisi atölye çalışmalarında, Öğr, Gör. Nesrin Gezici ‘Drama ve Tiyatro’, Arş. Gör. Şeydanur Tezcan Özer ‘Çocuk ve Genç Psikolojisi’, Ömer Faruk Dinç ‘İletişim Becerileri’, Kübra Demirci ‘Fotoğrafçılık’, Furkan Akyol ‘Sinema’ ve Dr. Öğr. Üyesi Nurgül Karayazı ‘Mesnevi Okumaları’nda  yer alacak.

Benzer Haberler