Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde bu hafta

Karabük Üniversitesi Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde lise ve üniversite düzeyinde öğrenim gören öğrenciler için hazırlanan farklı ve özgün eğitim programları sürüyor. Bu hafta da Karabük Üniversitesi Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde tarihi taş binanın atmosferi içinde 1 – 5 Mayıs tarihleri arasında ilgi çekici konularda eğitimler verilecek.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisi Koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Doğan lise ve üniversite düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin, okullarında uygulanan akademik programın yanı sıra, geleceğe kusursuz bir biçimde hazırlanmaları için farklı ve özgün eğitim programlarından da geçirilmeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Günümüz dünyasında akademilerin kendisini sürekli yenilemesi ve sürerliliği olan bir yenilenme içinde olması kaçınılmazdır. Yenilenme; yeni bir dil kurmak, yeni düşünceler üretmek, yeni eğitim formatları geliştirmek, yeni gelecek tasarımları yapmak, yeni iş ve meslek alanları oluşturmak, yeni sosyal çözümlemelerde bulunmakla mümkün olabilir.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde tarihi taş binanın atmosferi içinde, lise ve üniversite düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin eleştirel düşünme becerileri kazanmaları, bilimsel yeterliliklerini arttırmaları, estetik duygularını geliştirmeleri ve geleceğe kusursuz bir biçimde hazırlanmaları için okul dışı farklı ve özgün eğitim programları uygulanmaktadır.”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat tarafından projelendirilen ve desteklenen Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinin bu haftaki programını görmek için afişe tıklayın

Benzer Haberler