Safranbolu MYO laboratuvarı ‘all in one’ bilgisayarlarla yenilendi

Safranbolu Meslek Yüksekokulu bilgisayar laboratuvarı modernize edilerek öğrencilerin ve akademisyenlerin derslerde kullanımına sunulmak üzere en son teknolojiye sahip bilgisayarlarla yenilendi.

Safranbolu Meslek Yüksekokulu’nda artık akademisyen ve öğrenciler ‘all in one’ diye bilinen işlemci kasası ve monitörü bir arada olan bilgisayarlarda derslerini işleyebilecekler. Safranbolu MYO tarafından talep edilen bilgisayarlar Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın destekleri ve araştırmaları sonucu piyasanın çok altında bir fiyata temin edildi. Yeni alınan bilgisayarların bulunduğu laboratuvar Safranbolu MYO’ya bağlı Bilgisayar, Restorasyon, İç Mekan Tasarımı ve Mobilya Bölümü’nden akademisyen ve öğrenciler tarafından kullanılacak.

Yrd. Doç. Dr. Yasin Ortakçı

Laboratuvarın yenilenme süreci ile ilgili bilgiler veren Safranbolu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasin Ortakçı bu süreçte öncelikle akademisyenlerin derste kullanacakları programları öğrenip, buna göre bilgisayar araştırdıklarını söyledi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığıyla beraber gerçekleştirdikleri bu araştırma neticesinde bilgisayarları aldıklarını belirten Ortakçı, bunun gerçekleşmesini sağlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a teşekkür etti.

Yrd. Doç. Dr. Ortakçı ayrıca her türlü konuda destek veren Bilgi İşlem Daire Başkanlığına ve personeline de teşekkürlerini sunarak “Böyle bir laboratuvar kuruldu. Bu inşallah bizim öğrencilerimizin, hocalarımızın hizmetinde faydalı işlere vesile olacak.” diye konuştu.

Külliye Karabük 

 

Benzer Haberler