Safranbolu’da Türk halk müziği gecesi

Üniversitemiz Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından Türk halk müziği konseri verildi. Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde gerçekleşen konserde Müzik Bölümü Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı öğrencilerinden oluşan koro ve orkestra, Öğretim Görevlisi Gülcan Ertan Hacısüleymanoğlu yönetiminde seslendirdikleri türküleri izleyicilerin beğenisine sundu. 

Konseri dinleyenler arasında Rektör Prof. Dr. Refik Polat ile Romanyalı konuğu Andrei Şaguna Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aurel Papari de yer aldı. Konsere Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ragıp Karaş ile çok sayıda davetli misafir, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

İki perde halinde gerçekleşen konserde İzmir, Konya, Gaziantep, Erzincan, Yozgat, Erzurum, Mersin, Şanlıurfa, Giresun, Afyon, Eskişehir, Trabzon, Hatay, Kırşehir, Van, Bitlis, Hakkari, Kars ve Azerbaycan yörelerine ait türkülere yer verildi. Konserde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş de istek üzerine sahneye gelerek Sivas yöresine ait ‘Yeşil Ördek Gibi Daldım Göllere” türküsünü seslendirdi.

İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan konserin sonunda Rektör Prof. Dr. Refik Polat ile Romanyalı konuğu Prof. Dr. Aurel Papari, orkestra şefi Öğretim Görevlisi Gülcan Ertan Hacısüleymanoğlu’na çiçek takdim etti. Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer tarafından da şef Hacısüleymanoğlu’na teşekkür belgesi verildi. Ardından, Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ragıp Karaş ise orkestrada görev alan bağlamada Hüseyin Özpınar ve Mehmet Duman ile nefeslilerde Okt. Can Doğan ve kemanda Yasin Yıldız’a teşekkür belgelerini takdim etti.

 

Benzer Haberler