Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde görev değişimi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi dekanlık görevinde bayrak devri yaşandı. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten aynı zamanda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen törenle görevini Prof. Dr. Mehmet Özdemir’e devretti.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, “Sağlık Bilimleri Fakültesi çok önemli bir fakültedir. Görev yaptığımız süre içerisinde, personelimiz ile birlikte fakültemizi daha da geliştirip büyütmeye çalıştık. Tüm akademik ve idari personele teşekkür ediyorum. Görevi devralan meslektaşıma da başarılar diliyorum.” dedi.

Törene katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar da fakülteye verdiği katkılardan dolayı Prof. Dr. İbrahim Kürtül’e teşekkür ederek, Prof. Dr. Mehmet Özdemir’e yeni görevinde başarılar diledi.

Prof. Dr. Mehmet Özdemir ise konuşmasında “Sağlık Bilimleri Fakültesi büyük bir fakültedir. Hedefimiz öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirebilmektir. Prof. Dr. İbrahim Kürtül’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de fakülteyi geliştirmek için hep birlikte çaba göstereceğiz.” diye konuştu.

Tören, çiçek takdimi ile sona erdi.

Prof. Dr. Mehmet Özdemir kimdir?

Mehmet Özdemir, 1970 yılında Kilis’te doğdu. Lisansını 1992 yılında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde tamamlayan Özdemir, yüksek lisans ve doktorasını da aynı Üniversitede yaptı. 2001 – 2009 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak görev yapan Mehmet Özdemir, yine aynı üniversitede doçentliğe yükselerek 2015 yılına kadar görevini sürdürdü. 2015 yılında ise profesör olan Özdemir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Sağlık Yüksekokulu ve Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde profesör olarak görev yaptı.

Prof. Dr. Mehmet Özdemir, 2017 yılında geldiği Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde dekan olarak görevini sürdürüyor.

Pek çok alanda ve konuda önemli projelerde yer alan Prof. Dr. Mehmet Özdemir’in uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi ve uluslararası toplantılarda sunduğu çok sayıda bildirisi bulunuyor.

Yurt dışı akademik deneyimi

İtalya: Università di Pisa Dipartimento di Clinica Veterinaria (Pisa/İtalya) 19 Mart-16 Haziran 2012, Misafir Araştırmacı

Polonya: University of Warmia and Mazury, Faculty of Veterinary Medicine, (Olsztyn/Poland) 9 – 13 Temmuz 2012, Erasmus Programı Personel Eğitimi

İtalya: Università di Pisa Dipartimento di Clinica Veterinaria (Pisa/İtalya) 05 – 11 Mayıs 2013, Erasmus Programı Ders Verme

 

Benzer Haberler