Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Karabük’te

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank biz dizi açılış ve ziyaretler için Karabük’e geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 9 projenin açılış törenine katılmak için Karabük’e geldi. Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Karabük 100. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda yerini aldı.

Programda, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tanıtım filmi izlendi. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal’ın konuşmalarının ardından Karabük Valisi Fuat Gürel konuşma yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Karabük’e kazandırılan Karabük Üniversitesi Teknoparka dikkat çekerek şunları söyledi “Bugün resmi açılışını yaptığımız bir diğer önemli yatırım da Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi. Teknoparklar teknoloji girişimciliğini destekleyen çok kıymetli yapılar. Sanayimizin teknolojik dönüşümüne de büyük katkı sağlıyorlar.  Bu amaç doğrultusunda 4 milyon lira yatırımla ilimize bir teknopark kazandırdık. Burada akademisyen, gençlerimiz ve özel sektör iş birliğinde katma değeri yüksek birçok ürünün geliştirildiğine şahitlik edeceğiz. Teknoparkın potansiyelini da daha ilerilere taşımamız gerekiyor. Bu manada özellikle batıda büyükşehirlerdeki olgun teknoparklarla buradaki teknoparkı eşleştirip buraya mentörlük vermek çok daha verimli şekilde çalıştırmak istiyoruz.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri 9 projenin açılış kurdelesini hep birlikte kesti.

 

Benzer Haberler