Senegal Cumhuriyeti Büyükelçisinden Karabük Üniversitesine Ziyaret

Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Cheikh Gueye Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti.

Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Cheikh Gueye ve beraberindeki heyet Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete konsolosluk işlerinden sorumlu Başkatip İbrahima Traore, Katip Cheikh Mbacke Fall, Büyükelçilik tercümanı Kemal Özturanlı da eşlik etti.

Türkiye ile Senegal Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin her geçen gün geliştiğini belirten büyükelçi Gueye, özellikle eğitim alanında yapılacak iş birliklerinin önemine dikkat çekerek, ‘’Ortak araştırmalar konusunda iş birliği yapılmalı, Afrika Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmalı’’ dedi.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Senegalli öğrencilerden memnun olduklarını ve Senegal ile ilişkileri önemsediklerini ifade etti. Rektör Polat “Senegalli 400’den fazla öğrencimiz var, Türkiye’deki üniversiteler arasında Senegal uyruklu öğrencilerin en fazla olduğu üniversite Karabük Üniversitesi” dedi.

KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Prof. Dr. Mücahit Coşkun, Genel Sekreter Lütfü Köm, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan ve Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü Öğr. Gör. Kerim Tanış’ın da hazır bulunduğu görüşmede, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ziyaretin sonunda Büyükelçiye hediye takdiminde bulundu.

Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Cheikh Gueye ve beraberindeki heyet rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyaretin ardından Karabük Üniversitesi Demir Çelik Kampüsünü gezdi.

Büyükelçi Gueye, kampüs alanındaki gezinin ardından 15 Temmuz Şehitler konferans salonunda Senegalli öğrenciler ile bir araya gelerek sohbet etti. Büyükelçi ve Rektör Prof. Dr. Refik Polat programın ardından Rektörlük makamında öğrencilerin durumları hakkında değerlendirmelerde bulundular.

 

 

 

Benzer Haberler