Sınavlar bitti, öğrenciler gitti

Güz döneminin bitmesi ve bütünleme sınavlarının sona ermesinin ardından Karabük Üniversitesi öğrencileri memleketlerine gitti.

YÖK’ün açıkladığı verilere göre şehir nüfusuna oranla en yoğun öğrenci sayısına sahip Karabük Üniversitesinde, güz döneminin bitmesi ve bütünleme sınavlarının sona ermesiyle öğrenciler ara tatillerini geçirmek için memleketlerine gitti. Öğrencilerin gitmesiyle Demir Çelik Kampüsü ve diğer yerleşkelere sessizlik hakim oldu.

Öğrencilerin ara tatile girmelerinin ardından , 100. Yıl Mahallesi ve Safranbolu’nun bazı mahallelerinde de yaşayan insan sayısında  gözle görülür şekilde azalma meydana geldi.

Karabük Üniversitesinde okuyan uluslararası öğrencilerin büyük çoğunluğu ise ülkelerine dönmeyerek ara tatillerini Karabük’te geçiriyor. Vakitlerini ders çalışarak, Türkçe öğrenerek ve kampüs içindeki sportif alanlarda spor yaparak geçiren uluslararası öğrenciler, kısa süreliğine ülkelerine dönmelerinin kendileri açısından ekonomik kayba neden olacağından Karabük’te kaldıklarını belirtiyor.

Öğrenciler 5 Şubat Pazartesi gününden itibaren ‘2017-2018 Bahar Yarıyılı’nın başlamasıyla Karabük’e dönmeye başlayacak.

Benzer Haberler