Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nden Rektör Polat’a ziyaret

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nden Büyükelçi Vekili Mohamednur Adan ve Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Fahri Konsolosu Sinan Yılmaz’ı makamında ağırladı.

Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Vekili Mohamednur Adan ve Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Fahri Konsolosu Sinan Yılmaz KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti. Görüşmede; Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Prof. Dr. İzzet Açar, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çepni, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan da hazır bulundu.

Görüşmede Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kenya Cumhuriyeti Büyükelçi Vekili Mohamednur Adan’a Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Polat, Karabük Üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrencilerin çok kültürlü bir ortamda eğitim aldığını ve KBÜ’nün dünyanın her yerinden öğrencisi bulunduğunu söyledi. Büyükelçi Vekili Mohamednur Adan da Polat’la bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükelçi Vekili Mohamednur Adan ayrıca Kenya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Johnson Mogoa K. Ondieki CBS’nin KBÜ’yü en kısa sürede ziyaret edeceğini belirtti. 

Görüşmenin sonunda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat günün anısına Büyükelçi Vekili Mohammednur Adan’a hediyelerini takdim etti. Heyet ziyaretin ardından Karabük Üniversitesinde öğrenim gören Kenya uyruklu öğrencilerle bir araya gelerek toplantı yaptı.


Benzer Haberler