Teknokent’te ilk imzalar atıldı

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) bünyesine yeni katılan firmalarla imza töreni gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin organizasyonuyla KBÜ Safranbolu Uygulama Konukevi’nde Teknokent’in ilk kabul edilen üç firmasının da katılımıyla imza töreni gerçekleştirildi. İmza törenine Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuz Fındık ile söz konusu üç firmanın temsilcileri katıldı. İmza töreninde Karabük Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuz Fındık Teknokent’in faaliyetleri, hedefleri ve avantajlarına yönelik açıklamalarda bulundu. 

Teknokent’in yeni firmaları arasında yer alan Luxor Kimya ve Tem. Mad. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. firma sahibi Ali Okyay Küdün “2014 yılında toptan kimyasal ürünlerin alım-satım faaliyetleri için kurulan firmamız, 24 Eylül 2020 tarihi itibariyle Teknokent bünyesine kabul edilmiştir. Üniversitemizin desteği ve işbirliği ile projeler geliştirerek yüksek performans sağlama hedefi ile yola çıktık.” dedi.

Teknokent’te yer alan bir diğer firma FULL&EGALL Yazılım Ltd. Şti. kurucusu Adnan Dayan ve Genel Müdür Şeyda Yıldız ise firma hedeflerinin yanı sıra hukuki alanda bilginin depolanmasına ve hızlı erişimine yönelik performans artıracak gelişmiş bir arama teknolojisi sunarak bu alandaki gereksinimleri gidereceklerini belirtti.

Teknokent’in ilk TÜBİTAK-Teknogirişim Sermayesi Programı destekli kuluçka firması olan SIMURGAI Yazılım Tasarım ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. adına imza törenine katılan firma Genel Müdürü Dr. Caner Özcan da alanında uzman akademisyen ve araştırmacı kadrosu ile yenilikçi, özgün ve katma değer yaratan bir anlayışla en iyiyi hedefleyen bir yazılım, tasarım ve danışmanlık  şirketi olduklarını, SIMURGAI fikrinin temelinin yıllar öncesine dayanan ve özünde ekip çalışmasının bir ürünü olarak ortaya çıktığını, yazılım dünyasına yapay zekâ penceresi açarak başta diş hekimliği olmak üzere farklı sektörlerdeki ihtiyaçlara hızlı, kaliteli ve sürdürülebilir çözümler üretmek amacıyla kurulduğunu söyledi.

Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar firma temsilcilerine başarılar dileyerek belgelerini takdim etti.

 

                                                                            

Benzer Haberler