Tıp Mühendisliği öğrencilerinin bitirme projeleri yatırımcılarla buluştu

Karabük Üniversitesi Tıp Mühendisliği öğrencileri, İstanbul’da yaptıkları teknik gezi kapsamında Teknopark İstanbul, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi ve BioCube İstanbul’u ziyaret ederek yetkililerden teknik bilgiler aldı.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından organize edilen etkinlikte öğrenciler İstanbul’da yatırımcılarla buluşarak projelerini sunma imkânı buldu.

Etkinliğin ilk durağı Teknopark İstanbul oldu. Teknotur kapsamında teknopark yerleşkesi hakkında bilgi alan katılımcılara kuluçka merkezine kabul edilen sağlık projeleri tanıtıldı ve başvuru yöntemleri anlatıldı. Girişimcilere sağlanan destekler ve ayrıcalıklar hakkında bilgi alınarak teknopark yetkilileri tarafından Teknopark İstanbul’un faaliyet alanları tanıtıldı.

Etkinliğin sonraki durağı İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi 3B Tıbbi ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı (TETLAB) oldu. Yapılan ziyaret sırasında TETLAB yöneticisi ve çalışanları tarafından çalışmalar hakkında bilgi verildi ve olası iş birlikleri hakkında konuşuldu.

Etkinliğin son durağı ise İstanbul Aydın Üniversitesi ve Aselsan tarafından gerçekleştirilen ve sağlık alanında yaratıcı çalışmalara destek veren “BioCube” oldu. Tıp Mühendisliği öğrencileri, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Aselsan tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ve sağlık alanında yaratıcı çalışmalara destek veren “BioCube” de, “HolTR”, “CPM Mobil”, “Rehber Göz”, “Robopicker”, “VolkAn”, “aDVenT”, “Sağlık Bulutu” ve “Elektronik Steteskop” adlı projelerini tanıttılar. Projeler, organizasyon ekibi ve yatırımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Teknik gezide öğrencilere Tıp Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hakan Yılmaz, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Tansel Mutlu, Hemşirelik Bölümü Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Elif Çalık ve Teknoloji Transfer Ofisi görevlisi Fatih Şengül eşlik etti.

Benzer Haberler