Türk Dünyası Müzikleri sevenleriyle buluşuyor

Karabük Üniversitesi Cengiz Aytmatov  Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cıldız İsmailova ve Müdür Yardımcısı Okutman Can Doğan tarafından 5 ay önce kurulan Akademik Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. 

“Bütün ilkler Karabük Üniversitesinde gerçekleşiyor.”

Akademik Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğunun kuruluşuna öncülük eden ve konserlerin koordinatörlüğünü yapan Cengiz Aytmatov  Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Okutman Can Doğan, farklı üniversitelerdeki akademisyenleri bir araya getirme düşüncesiyle farklı bir proje ortaya çıkarttıklarını ifade ederek, “Sanatsal ve sosyal faaliyetlere destek vermesi sebebi ile Üniversitemize ve bu süreçte özellikle destek olan Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğüne teşekkür ediyorum. Bütün ilkler Karabük Üniversitesinde gerçekleşiyor, bir ilke de biz imza atmak istedik” şeklinde konuştu. Topluluğu Türk dünyası müziklerini insanlara aktarma amacıyla kurduklarını vurgulayan Okt. Can Doğan, ilerleyen zamanlarda Karabük Üniversitesinde de etkinlikler yapacaklarını söyledi.

Kuruluş aşamasından bugüne kadar Alanya İbradi Belediyesi ve  Necla Yaşar Duru Çok Programlı Anadolu Lisesi ortaklığıyla “Toroslardan Türk Dünyasına Açılan Kapı” adlı projeye, Bursa  Uludağ Üniversitesinde “4. Büyük Bilgi Şöleni” ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde “Cengiz Aytmatov Çalıştayına” katılan topluluk büyük beğeni kazandı. Akademik Türk Dünyası Dans ve Müzik topluluğu ayrıca günümüze kadar birçok organizasyonda yer aldı.

Bünyesinde çoğu üniversiteden akademisyen ve öğrenciler bulunduran Akademik Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu ekibinde; Kafkas Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Aşkın Çelik, Öğretim Görevlisi Nuran Bekirov, Öğretim Görevlisi Şamil İsmailov, Öğretim Görevlisi Şahin Selimov, Öğretim Görevlisi Ulviye Novruzova, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Serkan Çelik, Akdeniz Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Sevilay Gök Akyıldız, Alanya Alaattin Keykubat Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Bilgin Karademir, Ege Üniversitesi doktora öğrencisi Senem Ersingenç yer alıyor.

Haber: Kübra Demirci

 

 

 

 

Benzer Haberler