Türk Halk Müziği sevenler KBÜ’de bir araya geldi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Türk Halk Müziği Anasanat Dalı tarafından Türk Halk Müziği konseri düzenlendi.

KBÜ Müzik Bölümü Öğr. Gör. Hüseyin Özpınar şefliğinde öğrencilerden oluşan koro ekibi, Anadolu’nun farklı yörelerinden seslendirdikleri eserlerle davetlilerden büyük alkış aldı.

KBÜ Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Türk Halk Müziği Anasanat Dalı Öğrencileri, Öğr. Gör. Hüseyin Özpınar şefliğinde Safranbolu Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu’nda Türk Halk Müziği Konseri verdi.

Öğrencilerden oluşan 26 kişilik koro, orkestra eşliğinde solo ve koro halinde yaklaşık 20 eser seslendirdi. Birçok yöreye ait türkülerin icra edildiği konsere davetliler kimi zaman öğrencilere alkışlarla eşlik ederken kimi zamanda türküleri koro ile söyledi.

KBÜ Öğr. Gör. Gülcan Ertan Hacısüleymanoğlu ve konsere konuk olarak katılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Dr. Öğr. Gör. Can Doğan söyledikleri türkülerle konsere renk kattı. KBÜ’lü Müzik Bölümü öğrencileri de ses ve sahne performanslarıyla davetlilerden tam not aldı.

Konserde dinleyiciler arasında Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve eşi Fadimana Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. İzzet Açar, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Anıl Ertok Atmaca ile akademik ve idari personeller, öğrencilerle müzikseverler yer aldı.

Konserin sonunda KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Koro Şefi Öğr. Gör. Hüseyin Özpınar’a teşekkür belgesi verdi ve çiçek takdim etti.


 

Benzer Haberler