Türkmenistan Büyükelçisi Rektörümüzü ziyaret etti

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İşankuli Amanlıyev Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti. 

Rektörlük makamında sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyarette Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Genel Sekreter Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği 3. Katibi Guvanç Yazmemmedov da yer aldı.

Büyükelçi Amanlıyev Rektör Polat’a Karabük Üniversitesi’nde okuyan Türkmenistanlı öğrenciler ile bir araya gelme fırsatı verdikleri için teşekkür ederek bu buluşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkmenistanlı öğrencileri Karabük Üniversitesi’nde okumalarından dolayı çok memnun ve mutlu gördüğünü ifade eden Amanlıyev, “Biz de Büyükelçilik olarak onların yanında olduğumuzu göstermek istedik. Hal hatırlarını sorduk, derslerine iyi çalışmalarını tembihledik.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat ise konuk Büyükelçiyi Karabük Üniversitesi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Türkmenistanlı öğrencileri yabancı olarak değil kendimizden görüyoruz” diyen Rektör Polat,” Türkmenistanlı öğrencilerimiz problemleri olduğu zaman bizler bu problemi çözmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Görüşme birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

Benzer Haberler