Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi Binası İnşaası İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat başkanlığındaki heyet, Karabük Üniversitesi’nin Safranbolu yerleşkesinde yapılacak İletişim Fakültesi’nin, Türker İnanoğlu tarafından inşa edilerek “Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi” isminin verilmesi konusunda ünlü yapımcı ile ön görüşme yaptı.

Söz konusu görüşmeye Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın yanı sıra Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar katıldı.

Yapılan görüşmede açıklamalarda bulunan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Türker İnanoğlu tarafından inşa edilecek binanın 4000 metre kare kapalı alana, çok sayıda dersliğe, konferans salonuna, cep sinemasına ve büyük bir otoparka sahip olacağını belirtti. Rektör Polat, binanın mimarı yapısının Safranbolu’nun tarihi yapısına uygun olacağını da ifade etti.

Görüşme sırasında duygularını aktaran ünlü sinemacı Türker İnanoğlu ise “Doğup büyüdüğüm Safranbolu’ya böyle bir kalıcı eseri kazandırma fırsatı verdikleri için başta Rektörümüz olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ederim. Karabük Üniversitesi’ne hizmet etmekten dolayı çok mutluyum.” dedi.

Görüşmeler sonunda Türker İnanoğlu’nun 15 gün içerisinde Karabük Üniversitesi tarafından belirlenen İletişim Fakültesi binasının yapılacağı alanı ziyaret edeceği ve protokol imzalanacağı bildirildi.

Nisan ayı içerisinde Karabük Üniversitesi tarafından ünlü yapımcı Türker İnanoğlu’na, Türk sinemasına katkıları nedeniyle onursal doktora unvanı verilmişti. Safranbolu Fethi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat yeni kurulan İletişim Fakültesi’ne Türker İnanoğlu’nun isminin verilmesi konusunu ilk olarak o törende dile getirmişti.

Benzer Haberler