Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi binasının proje aşaması tamamlandı

Ünlü yapımcı Türker İnanoğlu kendi adının verildiği iletişim fakültesi binasının yapımını görüşmek üzere Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Türker İnanoğlu ve Prof. Dr. Refik Polat’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Program Yapımcısı Serpil Akıllıoğlu ve iş adamı Şefik Dizdar yer aldı.

İletişim Fakültesi binası Safranbolu’nun tarihi dokusuna uygun

Görüşme sırasında Türker İnanoğlu, yapılacak fakülte binasının proje ve planları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. İletişim Fakültesi binasının Safranbolu’nun tarihi dokusuna uygun olacağını belirten Ünlü Yapımcı, projeye bir an önce başlamak istediklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. Refik Polat ise, sunulan projenin mimari olarak uygun olduğunu ve önümüzdeki haftalarda imzalanacak protokolden sonra sürecin hızlı bir şekilde ilerleyeceğini belirtti.

Yapılan görüşmelerin ardından Karabük Valisi Kemal Çeber ve Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer’in de katılımıyla öğle yemeği yenildi. Yemek sırasında Karabük Valisi Kemal Çeber, İletişim Fakültesi binasının yapım çalışmalarına bir an önce başlanması için büyük bir çaba sarf edeceklerini belirtti.

Yemeğin ardından ünlü yapımcı göstermiş olduğu misafirperverlik ve gayretlerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a teşekkür ederek İstanbul’a hareket etti.

Benzer Haberler