Türkiye’nin Kültürel Zenginliklerinin Tanıtıldığı KBÜFEST Coşkusu Sona Erdi

Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcıların iştirak ettiği, 81 ilin kültürel zenginlik ve çeşitliliğinin ortaya konulmasının amaçlandığı KBÜFEST, iki gün süresince gerçekleştirilen birbirinden güzel etkinliklerin ardından sona erdi.

Türkiye’nin kültürel zenginlik ve çeşitliliğini ortaya koyan KBÜFEST’in ikinci günü stant etkinlikleriyle başladı.  KBÜFEST’te, 81 ilin tarihi, kültürü ve yöresel lezzetleri tanıtıldı. Halk oyunları gösterileri ve konserlerle renklenen festivalde katılımcılar doyasıya eğlendi.

 

Erzurum Atabarı Ekibi’nin halk oyunları gösterisi ve Grup Can’ın Erzurum yöresi türküleri izleyenlerden beğeni topladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, KBÜFEST’in ikinci gününde de 81 ilin kültürel zenginlik ve çeşitliliğinin ortaya konulduğu il stantları ve öğrenci kulüplerinin stantlarını gezdi.

Türkiye’nin 81 ilinin değerinin tanıtıldığı bu etkinliğin büyük bir memnuniyetle karşılandığını ifade eden Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Karabük Üniversitesi olarak öğrencilerimizin dinlenebileceği, eğlenebileceği, öğrenebileceği bir etkinlik yapmak istedik. 81 ilimizin değerlerinin tanıtılmasını arzu ettik. Öğrencilerimiz, akademik personelimiz, idari personelimiz bu işe gönül verdi, ciddi bir çalışma içerisine girdi ve 81 ilin stantları burada kuruldu. 81 ilin değerleri, kültürü, tarihi ve coğrafi güzellikleri, gastronomisi burada tanıtılıyor. Gördüğünüz üzere öğrencilerimiz, halkımız bu etkinliğe yoğun bir şekilde katılıyor. Gün boyunca bu etkinliğe katıldılar, çok büyük ilgi gösterdiler ve oldukça da memnuniyet verici bir görüntü var” dedi.

KBÜFEST’in Türkiye’nin kültürel ve turizm açısından önemli katkılar sağladığını vurgulayan Rektör Kırışık,“ Öğrencilerimiz, halkımız oldukça mutlular. İllerin değerlerini etkin bir şekilde tanıyorlar. Bu da Türkiye’nin kültürel ve turizm açısından gelişmesini sağlayacak önemli bir rol oynuyor. Ayrıca Karabük standımız oldukça geniş bir şekilde temsil ediliyor. Hem Karabük Merkez hem Safranbolu hem diğer ilçelerimiz bütün değerleri ile temsil ediliyor.  Oldukça orada da güzel bir zenginlik var. Öğrencilerimiz böylelikle hem Karabük’ü geniş ve ayrıntılı bir şekilde hem de diğer illerimizi güzel bir şekilde tanıma fırsatı buluyor. Tamamen halkımızın ve öğrencilerimizin memnuniyetine dayanan güzel bir etkinlik oldu.  Öğrenci kulüplerimiz de var.  Kendi tanıtımlarını yapıyorlar. Böyle güzel bir organizasyona onlar da katılıyorlar. Dolayısıyla öğrencilerimizin, akademik personelimizin idari personelimizin, halkımızın bir araya geldiği, buluştuğu, öğrendiği çok güzel bir etkinlik oldu” diye konuştu.

KBÜFEST, Ömer Günday Halk Müziği Konseri ile sona erdi.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

 

Benzer Haberler