Uluslararası öğrenciler taleplerini iletti

Üniversitemizde Rektörlüğe bağlı birim olarak faaliyetini sürdüren Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü tarafından birimi tanıtmak ve uluslararası öğrencilerin taleplerini, şikâyetlerini ve önerilerini dinlemek üzere toplantı gerçekleştirildi.

Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü’nün İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlediği ‘Uluslararası Öğrenci Toplantısı’na Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Güneş, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mustafa Cünük, Uluslararası Öğrenci Ofisi Genel Koordinatörü Öğr. Gör. Recep Utku, Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Enver Kapağan, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Asım Aydın, Altın Safran Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ergin Akgün, Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü personelleri Ali Işık ve Sezer İnce ile Üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrenciler katıldı.

Toplantıda, Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü Genel Koordinatörü Öğr. Gör. Recep Utku ve Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Enver Kapağan tarafından uluslararası öğrencilere, Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü’nün yeri, işlevi ve personelleri tanıtılarak, kuruluş ve görevleri hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda ayrıca uluslararası öğrenciler, üniversitede karşılaştıkları sorunları dile getirerek taleplerini ve önerilerini sundu. Başta Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Ali Güneş olmak üzere, tüm akademik ve idari personel, Üniversitemizin verdiği yetkiler çerçevesinde bu sorunların giderilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ve halen çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Not edilen tüm sorunlar ile ilgili çalışmalara başlandı.

Benzer Haberler