Üniversitemiz Aluexpo 2017 Fuarı’nda

Üniversitemiz Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından her yıl ülkemizde düzenlenen 5. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı (ALUEXPO) 2017’ye katıldı.

İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen ALUEXPO 2017 fuarında yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda alüminyum ve alüminyum alaşımları üzerine üretim yapan, makina ve teçhizat üreten firmalar ile tedarikçiler, tüketiciler, araştırmacılar ve ziyaretçiler bir araya geldi. Global alüminyum sektörünün en önemli fuarlarından biri olarak tanınan ALUEXPO Fuarı’nda üniversitemizi temsilen Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Güngör, Arş. Gör. Sedef Şişmanoğlu ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden öğrenciler yer aldı.

Üniversitemiz adına fuara katılan akademisyen ve öğrenciler ayrıca bu yıl fuarla birlikte eş zamanlı olarak düzenlenen 8. Alüminyum Sempozyumu ve 5. Uluslararası Alüminyum Teknelojileri, Makine ve Ürünleri İhtisas Fuarına da katıldı.

Üniversitemizin ve üniversitemizde alüminyum üzerine yapılan bazı çalışmaların, tanıtımlarının yapıldığı Karabük Üniversitesi standı ilk günden itibaren büyük ilgi görerek, yurt içinden ve yurt dışından gelen firma temsilcileri ve katılımcılar tarafından ziyaret edildi.

Benzer Haberler