Üniversitemizde 92 Tıp öğrencisi beyaz önlük giydi

Üniversitemiz Tıp Fakültesi birinci sınıfında eğitim gören 92 öğrenci Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi.

Törene Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan ile akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Rektör Polat: Karabük’te tıp eğitimi veriliyor olması çok güzel bir olay

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat, Tıp Fakültesi öğrencilerinin 2 yıl öncesine kadar başka bir üniversitede eğitim gördüklerini hatırlatarak “Öğrencilerimizin kendi Üniversitelerinde eğitim görmeleri ve Karabük’te tıp eğitimi veriliyor olması çok güzel bir olay.” dedi.

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kaliteli bir kadroya ve iyi bir altyapıya sahip olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Refik Polat öğrencilere ve ailelerine seslenerek şunları söyledi: “3 yıl bizdesiniz arkadaşlar, bu yıl sizin ilk adımınız. Daha sonra sizler yavaş yavaş Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gideceksiniz. Burada görevli uzmanlarımız her biri alanında çok başarılı öğretim üyesi arkadaşlarımız. Velilere sesleniyorum, çocuklarınız emin ellerde, çok iyi bir tıp eğitimi alacaklarından hiçbir şüpheniz olmasın. Türkiye ve Karabük şartlarını göz önüne aldığımızda Tıp Fakültesi olarak gayet iyiyiz.”

Konuşmasında doktorluk mesleğinin önemine vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Polat,  Afrika kıtasında yer alan Çad’a gerçekleştirdikleri ziyarete ve burada gördükleri manzaraya da değindi. Polat “Mayıs ayının başı gibi Tıp Fakültesi dekanımızla birlikte gerçekleştirmiştik bu ziyareti. 14 milyon nüfuslu ülkede sadece 8 göz doktoru olduğunu duymak beni çok şaşırtmıştı. Doktorluk hizmetinde sınır yoktur. Bütün dünyaya hizmet eder. İnşallah mezun olan öğrencilerimizin de bir gün ihtiyacı olan o ülkelere gidip görev yapmalarını isterim.“ diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat konuşmasını öğrencilere başarı temennisinde bulunarak tamamladı.

Dekan Şahin: Öğretim Üyelerimiz genç, dinamik ve kendilerini tıp eğitimine adamış

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Şahin ise konuşmasında Fakülte ile ilgili bilgiler vererek “78 öğretim üyemiz, 28 de uzmanlık öğrencimiz bulunmaktadır. Öğretim üyelerimiz genç, dinamik ve kendilerini tıp eğitimine adamış akademisyenlerden oluşmaktadır.” dedi.

Şahin diğer Tıp Fakülteleri ile mukayese edildiğinde Karabük Üniversitesi’nde yüksek donanıma sahip temel tıp bilimleri ile klinik ve mesleki beceri laboratuvarları bulunduğunu söyledi. Prof. Dr. Bünyamin Şahin “Teknik ve akademik donamımızda iyi eğitilmiş, özgüveni yüksek, vatanına, milletine ve ailelerine yakışan hekimler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Buraya iştirak eden ailelerimizi tebrik eder, öğrencilerimize de başarılar dilerim.” diyerek sözlerini tamamladı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in konuşmalarının ardından Karabük Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Ak iletişim konusunda bir konuşma gerçekleştirdi.

Tıp Fakültesi’ne birincilikle yerleşen Binnaz Zeynep Yaşar isimli öğrenci de önlük giyme töreni öncesi bir konuşma yaptı. Karabük Üniversitesi’ni tercih sıralamasında ilk sıraya yerleştirdiğini ve Karabüklü olduğunu söyleyen Yaşar, “Şimdi daha yolun çok başındayız. Hepimizin gelecek hayali var ve bunları gerçekleştirebilmek için en önemli unsur aldığımız eğitim olacak. En iyi eğitimi alacağımızdan şüphem yok.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından önlük giyme törenine geçildi. Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne birinci sıradan yerleşen Binnaz Zeynep Yaşar’a önlüğünü Rektör Prof. Dr. Refik Polat giydirdi. İkinciye Dekan Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve üçüncüye ise Başhekim Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan önlüklerini giydirdi ve sırasıyla toplamda 92 öğrenci beyaz önlük giydi.

Önlük giyme töreninde Grup Zamandar da müzik performansı sergiledi.

Benzer Haberler