Üniversitemizde Yükseköğretim Çalışma Grubu Toplantısı yapıldı

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ uygulama kitabının revizyonu hakkında üniversitelerin görüşlerini almak ve yeni bir uygulama kitabı şekillendirmek amacıyla Yükseköğretim Çalışma Grubu Toplantısı’nın 2.’si Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ulusal Ajans Erasmus + Yükseköğretim Genel Koordinatörü Hür Güldü başkanlığında yapılan toplantıya 20 farklı üniversiteden oluşturulan çalışma grubu üyeleri katıldı. Üniversitemiz’den de Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan’ın yer aldığı çalışma grubu gerçekleştirdiği toplantıda Erasmus+ Yükseköğretim’de öğrenci ve personel hareketliliği projelerinin başvuru ve yürütme aşamalarında karşılaşılan sorunların tespiti ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi, ECHE (Erasmus Beyannamesi ) ilkelerine uyum, gelen öğrenci sayılarını artırmaya yönelik strateji oluşturma, Ulusal Ajans’ın Yükseköğretim sektöründeki yıllık çalışma planında yer alacak faaliyetlerin belirlenmesinde rehberlik etmesi gibi konular ele alındı.

Ayrıca Avrupa Komisyonu’na programı iyileştirmek adına geri bildirimde bulunma ve Yükseköğretim Kurumları için Uygulama El Kitabı revizyonu çalışmalarının yapıldığı toplantının ilki 22 Temmuz’da Ankara’da Ulusal Ajans’ın Genel Merkezi’nde yapılmıştı.

Külliye Karabük 

 

Benzer Haberler