Ünlü hafızlardan KBÜ’de Kur’an ziyafeti

Karabük İl Müftülüğünün, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği programda ünlü hafızlar Karabük Üniversitesi Camisi’nde Kur’an ziyafeti verdi.

Karabük İl Müftülüğünün organize ettiği “Mevlid-i Nebi Kur’an Ziyafeti” programı 22 Kasım Perşembe öğle namazı sonrası Karabük Üniversitesi Camisi’nde gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, 2009 yılında Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda dünya birincisi olan Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu ve 2016 yılı dünya birincisi Eminönü Yeni Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer ile Türkiye birincileri Sancaktepe Fatma Fitnat Hanım Camii İmam Hatibi Osman Osmanoğlu ve Ümraniye Ulu Camii Kur’an Kursu Öğreticisi Ali Fıstık vatandaşlara Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu.

Karabük İl Müftülüğünün, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında ayrıca, yarın (23 Kasım, Cuma) saat 09.30 ‘da Karabük Kent Meydanı’ndaki Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rahmi Yaran’ın (İstanbul Eski İl Müftüsü) konuşmacı olarak katılacağı “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans gerçekleşecek.

 

 

Benzer Haberler