Ürdün Büyükelçisi Rifaie, KBÜ’yü ziyaret etti

Ürdün Ankara Büyükelçisi İsmail Issa Rifaie ve beraberindeki heyet, Karabük Üniversitesi Ürdünlü Öğrenciler Topluluğu tarafından düzenlenen “Ürdün’den Türkiye’ye Kardeşlik Köprüsü” etkinliğine katılmak üzere Karabük Üniversitesine geldi. Büyükelçi Rifaie, etkinlikten önce Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Şahin’le bir araya gelerek, Karabük Üniversitesi ile eğitim alanındaki iş birliğinin geliştirilmesi adına görüşmelerde bulundu. 

Büyükelçi İsmail Issa Rifaie: Çok çalışın, bu fırsatı bir daha yakalayamazsınız

Ürdün’ün batısındaki Ölü Deniz bölgesinde etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde gezi otobüsünün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden öğrenciler için üzüntülerini dile getirerek sözlerine başlayan Büyükelçi Rifaie, hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek Fatiha okudu.

Büyükelçi Rifaie, Ürdünlü öğrencilerin düzenledikleri konferanstan oldukça memnun olduğunu belirterek, bu konferansın önümüzdeki yıllarda tekrar yapılacağını söyledi. Ürdünlü öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Büyükelçi, “Çok çalışın, bu fırsatı bir daha yakalayamazsınız. Biz size her türlü desteği vermeye hazırız.” diye konuştu. Son olarak Türkiye’de 5 bin Ürdünlü öğrencinin eğitim aldığını söyleyen Büyükelçi Rifaie, bu sayıyı daha da artırmak istediklerini sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Bünyamin Şahin: 107 olan Ürdünlü öğrenci sayısını 250’ye çıkarmak istiyoruz

Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Şahin de konuşmasına Ürdün’de hayatını kaybeden öğrenciler için taziyelerini sunarak başladı. Karabük Üniversitesinde 107 Ürdünlü öğrenci olduğu bilgisini veren Prof. Şahin, bu sayıyı 250’ye çıkarmak istediklerini söyledi.Ürdünlü öğrencilerden memnun olduklarını vurgulayan Prof. Şahin, “Ürdünlü öğrencilerden son derece memnunuz. Hepsi iyi ahlaklı ve düzgün insanlar. Biz genel olarak uluslararası öğrencilerimizi şikayet etme taraftarı değiliz. Biz daha çok onların karşılaştıkları sorunları çözüyoruz.” diye konuştu.

Program sonunda Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Büyükelçi İsmail Issa Rifaie karşılıklı hediye taktiminde bulundu.

“Ürdün’den Türkiye’ye Kardeşlik Köprüsü” adlı etkinlik, Ürdünlü öğrenci Hamza Abo’nun “Ürdün” adlı şiiri seslendirmesi ve Ürdünlü öğrencilerin katılımcılara Ürdün kahvesi ikram etmesinin ardından sona erdi.

 

 

Benzer Haberler