Vali Çeber ve Rektör Polat, KBÜ’nün yeni öğrencilerini karşıladı

Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tercihleri sonucunda Karabük Üniversitesini kazanıp kayıt yaptıran öğrencilerle bir araya geldi. 

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı kayıt masalarında öğrencilerle görüşen Vali Çeber ve Rektör Polat, üniversiteyi kazanıp kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerin Karabük hakkındaki izlenimlerini alarak, kazandıkları bölümlerin hayırlı olmasını dilediler. Karabük İl Emniyet Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü tarafından kurulan standları da gezen Vali Çeber ve beraberindekiler, veliler ile bir araya gelerek sohbet etti.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Karabük Üniversitesinin bölümlerinin doluluk oranının yüzde 85-86 olduğunu söyleyen Vali Çeber, “Daha sonra ek kontenjanlar olacak. Bununla biz yüzde doksanı aşacağımızı değerlendiriyoruz.” dedi.  Ülke genelindeki üniversitelerin doluluk oranına göre Karabük Üniversitesinin iyi bir oran yakaladığını ifade eden Vali Çeber, “Merkez nüfusu 120 bin olan bir ilde 55 bin civarında üniversite öğrencimiz olacak. Yurt dışından gelen konuk öğrencilerimiz olacak, o da önemsediğim bir konu.” diye konuştu.

Rektör Polat Karabük Üniversitesinde bu yıl 8 bin 400’ü aşkın kontenjana, 7 bin 200 civarında öğrenci yerleştiğini söyleyerek, “Geçen yıl yüzde 72 doluluk oranımız vardı. Yüzde 72’lerden bugün geldiğimiz nokta yüzde 90’lar. Daha da güzel olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Karabük Üniversitesinde bu yıl sosyal yaşam imkanlarının daha da artacağı bilgisini veren Rektör Polat, ” Öğrenciler hiç sıkılmadan hem derslerine takip edecekler, hem de sosyal etkinlikler de çok güzel vakit geçirecekler.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler