Valilik uyardı!

Karabük Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre; Karabük çevresinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının 6 Mayıs Pazar gününden itibaren 6 – 12 derece azalması bekleniyor. Yapılan açıklamada hafta sonundan itibaren genellikle öğleden sonraları meydana gelen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bölgemiz geneline yayılacağı ve iç kesimler ağırlıklı olmak üzere gelecek hafta sonuna kadar etkili olacağı belirtildi.

5 Mayıs 2018 Cumartesi günü Karadeniz’in kıyı kesiminin çok bulutlu ve yer yer sisli, Karadeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu bölgesinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, 6 Mayıs 2018 Pazar günü ise Karadeniz’in kıyı kesiminin çok bulutlu ve yer yer sisli, Batı Karadeniz kıyıları dışında bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’in iç kesiminde kuvvetli olacağı tahmin edilirken. 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü bölge genelinde görülmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli olacağı bekleniyor.

Karabük Valiliği tarafından şiddetli yağışların yol açabileceği olumsuz etkilere karşı vatandaşlara yapılan uyarı şu şekilde; “Bu mevsimde görülen ve genellikle öğleden sonraları meydana gelen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte yerel dolu ve yıldırım riskiyle birlikte kısa sürede meydana gelen kuvvetli sağanaklar ani sel ve su baskınlarına yol açabilir. Vatandaşlarımızın meydana gelebilecek olumsuzluklara ( ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olmaları hususlarını; kamuoyuna arz ederiz.”

Haber: Kübra Demirci

Benzer Haberler