Yazar Gökhan Özcan, Karabük’te okurlarıyla bir araya geldi

Karabük Üniversitesi Sesli Düşünme Kulübü ve Dil Kültür Kulübünün iş birliğinde Safranbolu Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilen “Taş Bina Sohbetleri”nin konuğu yazar Gökhan Özcan oldu.

Karabük Üniversitesi Sesli Düşünme Kulübü ve Dil Kültür Kulübünün ortaklaşa düzenlediği “Taş Bina Sohbetleri: Gökhan Özcan ile Hayat ve Edebiyat” adlı söyleşi Safranbolu Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Mehmet Önder Karakaş’ın yaptığı söyleşiye Rektör Prof. Dr. Refik Polat, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Yazar Gökhan Özcan söyleşide; insanın anlam arayışı, gelenek ile modern arasındaki dualite, edebi dil ve üslup, gazetecilik gibi konulara değindi. Özcan’ın seksenli yıllardan itibaren edebi durakları olan çay evleri, gazeteler ve dergilerden bugüne uzanan edebi hayatından da söz ettiği söyleşi, büyük bir ilgi ile karşılandı. Gündemin dışında kalarak kendi gündemini oluşturabilen bir deneme yazarı olarak da bilinen Özcan, Türk modernleşmesinin geleneksel olanla ilişkisine, edebiyat ve hayat penceresinden derin bir bakış kazandırdı.

Söyleşinin sonunda Yazar Gökhan Özcan, okurları için kitaplarını imzaladı.

Benzer Haberler