Yazarlarla söyleşi ve imza günü

Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşide yazarlar Mustafa Toprak ve Halil İbrahim Uzun öğrencilerle bir araya geldi.

Pek çok konuda yazıları bulunan ve TRT Diyanet televizyonunda ‘Kitap Okuyorum’ programını sunmaya devam eden söyleşinin ilk konuşmacısı Mustafa Toprak, eskiye olan merakı ve onlarla yaşama isteği yüzünden 6 yıldır hayatını kaybeden ünlü yazarlarla röportaj yaptığını söyledi. Konuşmasında Mustafa Toprak medeniyet öncülerinin gizemli sarnıçları olduğunu dile getirerek Balkanların sembol isimlerinden biri olan Aliya İzzetbegoviç ve Türk tarihinin önemli isimleri Cahit Zarifoğlu, Nurettin Topçu, A.Hamdi Tanpınar, Yahya Kemal, N. Fazıl Kısakürek ve Sezai Karakoç gibi yazarların içsel dünyalarından örnekler verdi.

Yıldız Teknik Üniversitesinde akademisyen olarak çalışan ve ‘Kitap Okuyorum’ programını Mustafa Toprak ile beraber sunan bir diğer konuk Halil İbrahim Uzun ise yazar olarak amacının, zihinlerde oluşan yanlış imajlardaki ideal olan düşünceyi ortaya koymaya çalışma ve bu ideal düşünceyi birlikte bulma olduğunu dile getirdi. “Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar” sözleriyle konuşmasına devam eden yazar Halil İbrahim Uzun yakında bir kitap çıkaracağı bilgisini de paylaştı.

Söyleşinin ardından her iki yazar kitaplarını okurları için imzalattı.

Haber: Damla Güzel | Fotoğraflar: Esra Çimen

Benzer Haberler