Yemen’e destek olma vakti!

Yemen’de 22 milyon insan, acil insani yardım bekliyor. 2014 yılından bu yana çatışmaların ortasında kalan Yemen halkı beslenme yetersizliği ile mücadele ederken özellikle çocuklar hayatta kalma mücadelesi veriyor ve her 10 dakikada bir çocuk açlıktan ölüyor. Yemen’de yaşanan insanlık dramına dur demek adına Türkiye’nin her yerinden yardım kampanyaları yapılmaya başlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, Yemen için ’Yemen’e Sessiz Kalma’ adıyla yardım kampanyası başlattı. Diyanet İşleri Başkanlığınca Yemen’de açlık, hastalık ve iç savaşla mücadele eden Müslümanlar için Türkiye genelindeki 90 bin camide cuma namazının ardından yardım toplanmaya başlandı.

Türkiye’de en fazla Yemenli öğrencinin bulunduğu Karabük Üniversitesinde bugün Üniversite Camii’nde kılınan Cuma namazından sonra KBÜ’lü öğrenciler ve üniversite personeli, ‘Yemen’e Sessiz Kalma’ yardım kampanyasına destekte bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığının Yemen için başlattığı kampanyaya destek olmak için YEMEN yazıp 5601’e SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Benzer Haberler